Tarihçemiz

Mediasa Yayıncılık A.Ş. 2006 yılında Demet Sabancı Çetindoğan tarafından kuruldu. Aynı yıl dünyada en çok izlenen tematik kanallardan Fashion TV’nin Türkiye yayın haklarını aldı. Türk tekstil sektörünün markalaşma çalışmalarına uluslararası tanıtım olanağı sağlayan Fashion TV’ye üç ayda bir yayımlanan Fashion TV Magazine eklendi.

2007 yılında ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ sloganı ile eğitim temalı ZTV kanalı Mediasa çatısı altında yayın hayatına başladı. ZTV ilk gençlik ve eğitim televizyonu olarak sınavlara hazırlanan gençlere akademik desteğinin yanı sıra, genel kültür, eğlence, hobi, sağlık, beslenme,yabancı dil, psikoloji, yetişkinlere okuma yazma ve okul öncesi eğitim ile ilgili konularda programlar yayınladı.

2011 yılında Türkiye’nin ilk tatil televizyonu WORLD TRAVEL CHANNEL Mediasa ailesinin tematik kanallar listesine eklendi. World Travel Channel belgesel, hobi, gezi, ve tartışma programları ile lokal olduğu kadar uluslararası turizm sektörüne katkı sağlamaktadır. Fashion & Travel Magazine aynı yıl Mediasa yelpazesine girdi.

2012 yılında Güney Kore’nin önde gelen holdinglerinden CJ grubuna bağlı CJ O Shopping ile Mediasa arasında başlayan ortaklık sonucunda MCJ tele alışveriş kanalı ve www.mcj.com.tr adresli e-ticaret sitesi faaliyete geçti. MCJ on-line alışverişte öncü bir yayıncılık anlayışı ile Türk tüketicilerine uygun fiyatlı, kaliteli ürün ve hizmet sağlamayı hedeflemektedir.